December 10, 2018, 09:25:31 pm

Currently:
  • DM43_Wolf-Starting_SI_v7.1 3 2

Szerző Téma: DM43_Wolf-Starting_SI_v7.1  (Megtekintve 6250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 46
  • Nem: Férfi
    • BlueDragonWarez
Re:DM43_Wolf-Starting_SI_v7.1
« Válasz #22 Dátum: Január 11, 2012, 06:06:51 pm »
Örülök, hogy összejött. Használd egészséggel!

Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember? /Ronald Reagan/

hjano

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: Január 11, 2012, 05:11:32 pm »
Próbáld meg felülírni a csomagban levőt.
Kösz DM! Sikerült. Aránylag gyorsan végzett a felismeréssel, és elindult. Most lesz mivel ismerkednem 1 ideig. Most 1 1GB-os kártyán van, át kell másoljam a 4 GB-osra, azon vannak a GPS progik is, és beállítani mindent, hogy működjenek is.

Kösz még1x mindent, továbbra is sok sikert és örömet az alkotásban!

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
    • BlueDragonWarez
« Válasz #20 Dátum: Január 11, 2012, 07:07:17 am »
Próbáld meg felülírni a csomagban levőt.

Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember? /Ronald Reagan/

hjano

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: Január 10, 2012, 10:26:14 pm »
Idézetet írta: DM43
Próbáld meg kigyűjteni a residentflash2-ből (és az alkönyvtáraiból) az exe-ket. Egy ilyen listától szerintem okosabbak leszünk.
Közvetlenül a ResidentFlash2-ben csak ezeket lehet látni:

App\
Beet000a
ARC.BIN
BEE.BIN
mtkgps.dat

A ResidentFlas2\App mappában ezek a könyvtárak és exe fájlok találhatóak:

BT\
Calculator\
Calendar\
config\
Game\
Sound\
UnitConvert\
avin.exe
BatAlarm.exe
EReader.exe
GpsViewer.exe
main.exe
Music.exe
MutePrompt.exe
Photo.exe
PowerDown.exe
Radar.exe
Setting.exe
USB.exe
Video.exe

Idézetet írta: DM43
Ha véletlenül találnál egy olyan mappa nevet, amiben szerepel a "shell" kifejezés, akkor szinte nyert ügyünk van. Az abban levő exe neve kell.
Ha beírom TC-ben (számítógépen) a ResidentFlash2\Shell elérési utat, belép a mappába, de abban semmi nem látszik. De úgy tűnik ez nem jelent semmit, mert ha bármit beírok, akkor is úgy tesz, mintha belépne 1 mappába, de benne nincs semmi.
Ha a PNA-n lévő TC-ben csinálom, az nem lép be, tehát nyilván nem is létezik az a mappa.

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
    • BlueDragonWarez
« Válasz #18 Dátum: Január 10, 2012, 08:08:38 pm »
Próbáld meg kigyűjteni a residentflash2-ből (és az alkönyvtáraiból) az exe-ket. Egy ilyen listától szerintem okosabbak leszünk.

Szerk:
Ha véletlenül találnál egy olyan mappa nevet, amiben szerepel a "shell" kifejezés, akkor szinte nyert ügyünk van. Az abban levő exe neve kell.

hjano

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: Január 10, 2012, 07:00:55 pm »
Ha meg tudod adni annak az exe-nek a nevét (teljes elérési úttal), ami a gyári shell-t indítja, akkor 2 file módosításával a te gépedre is "portolható" a dolog. Ellenkező esetben sajnos le kell mondanod ennek az si-nek a használatáról.
Az a fő problémám, hogy keveset értek ezekhez a kis kütyükhöz. Azt viszont már láttam azért, hogy mikor az explorer.exe 1. példánya elindul, és látszik a tálca, alapesetben 1 olyan progi fut, hogy SHELLEX_LYG. Ugyanis ezzel lehet az eredeti indulóképernyőt (ahol azok a különböző nagyságú, csúcsukra állított négyzetek a bennük lévő ikonokkal látszanak) visszahozni, ha más is fut.
Pl. az iPhone Todeay nevű SI vígan fut rajta, a benne lévő TC Commanderrel együtt, és ha az alól elindítom az explorert akkor látom, a futó progik gombjait a tálcán. A Shellex_lyg feliratú gombra nyomva jön vissza az eredeti bejelentkező képernyő. De hogy ez hol lehet a gépben nem tudom megállapítani, mert a látható mappákban nincs, a rejtetteket meg nem tudom láthatóvá tenni. Azt tudom, hogy pl. a ResidentFlash2 mappába (+ egyéb ismert rejtett mappákba) hogyan lehet belépni, de itt nem ismerem a rejtett mappaneveket. A TC-ben, + az intézőben sem tudom beállítani, hogy a rejtett mappák láthatóvá váljanak.

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
    • BlueDragonWarez
« Válasz #16 Dátum: Január 10, 2012, 04:51:31 pm »
A jelenség oka: az SI működéséhez szükséges az, hogy a pna gyári menüje ne fusson.  Én az összes ismert shell-t kirúgom, viszont a te gépedé számomra (és az si számára) ismeretlen. Ha meg tudod adni annak az exe-nek a nevét (teljes elérési úttal), ami a gyári shell-t indítja, akkor 2 file módosításával a te gépedre is "portolható" a dolog. Ellenkező esetben sajnos le kell mondanod ennek az si-nek a használatáról.

hjano

• Vendég
« Válasz #15 Dátum: Január 10, 2012, 02:33:40 pm »
Köszi DM43!

A fájlt átmásoltam (előbb nem is kerestem ott, mert nem is gondoltam rá, hogy a csomagban keressem), és annyival megy tovább, hogy ezt a választ kapom: Ismeretlen PNA! Az SI kilép!
Mikor a Navigáció ikonra nyomok, kb. 1 mp múlva megjelenik a tálca, rá kb. 2 - 3 mp után eltűnik, és megjelenik a felirat. Aztán a felirat is eltűnik, ismét megjelenik a tálca 1 mp-re és ezzel vége.

Újabb nyomásra ismétli a fentieket.

Az Olvassel_7.2.pdf ben leírtak szerint feltöltöttem adatokkal az \SDMMC\mobilenavigator\DEVICES\480X272\Dev mappában lévő egyeb.ini-t, de akkor is ezt teszi. Ha kimásolom az \SDMMC\mobilenavigator\DEVICES\Dev mappába (mint a pdf-ben írtad), akkor is.

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
    • BlueDragonWarez
« Válasz #14 Dátum: Január 10, 2012, 05:56:33 am »
Próbáld meg a mobilenavigator\mortscript mappában levő toolhelp.dll-t átmásolni a mobilenavigator mappába.

hjano

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: Január 09, 2012, 08:39:34 pm »
Szevasztok!

Én is letöltöttem ezt az SI-t, sőt a frissített változatot is, de sajnos magamtól nem boldogulok vele. Sajnos már a kezdetek kezdetén jelentkezik a probléma: Ezzel a szöveggel fogad:

'ProcExists' requires toolhelp.dll on your device

Line 12
(\SDMMC\mobilenavigator\mobilenavigator.mscr):
If (Procexists("explorer.exe") = FALSE)

Értem én, hogy szüksége lenne a toolhelp.dll-re, csak azt nemtom, honnan vegyem, mert a gépen sehol nem találom. Nyilván a mobilenavigator.exe sem, és ez a baja. Most mit tegyek? Tud valaki valami megoldást a bajra?

Ja, a készülék egy noném gép, de nyilván lehet a prototípusa, mert pont így néz ki mint ez, a képernyőképei szinte teljesem megegyeznek vele, csak a processzora még nem egészen ilyen fejlett: Centrality Atlas III AT642 372MHz. Oprencere WinCE Core 5.0, indításkor a MEDIATEK felirat látható a képernyőn.
Ha rádugom a számítógépre: Generic Serial (PROTOTYPE--Remember to change idVendor)-nak titulálja.

Köszi a segítséget!

Üzenet összeillesztve: Január 09, 2012, 09:05:42 pm

'ProcExists' requires toolhelp.dll on your device

Line 12
(\SDMMC\mobilenavigator\mobilenavigator.mscr):
If (Procexists("explorer.exe") = FALSE)
Közben annyi változott, hogy letöltöttem 1 ilyen fájlt, bemásoltam a Windows könyvtárába is, meg a \SDMMC\mobilenavigator könyvtárba is, de a végeredmény ugyanaz.

Igi074

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: December 25, 2011, 10:18:29 pm »
Köszönöm szépen a segítséged. :)
Megrpóbálom azt végig vinni amit lerírtál, ha nem sikerül akkor privátban írok, mivel a fővárosban lakom.

Köszi, hogy ennyi időt szántál rám.

Igi074

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
    • BlueDragonWarez
« Válasz #11 Dátum: December 25, 2011, 09:03:28 pm »
Hát itt valami nagyon nem stimmel! Direkt letöltöttem újra (hátha történt valami a hipertérben), és a 800x480-as mappában ezek a file-ok vannak:

A készülék kiválasztása után meg kellene jelennie egy figyelmeztető ablaknak a következő szöveggel:
"Türelem, dolgozom!  Ez eltart egy ideig ..."

Ezek után egy ideig dolgozik a program, majd jön a következő üzenet:
"A beállítások érvényesítéséhez a készüléket újra kell indítani. Ha ez nem történne meg automatikusan (pl. hibaüzenetet kapsz), akkor manuálisan resetelj! Nyomd meg az Ok gombot, majd reset után indítsd újra az SI-t!"

Persze mindez csak első indításkor.

Az újraindítás után pedig a wolf felület választó ablak jön fel.

Szó sincs sehol legördülő ablakról, felbontás választásról.

Nagyon nem értem, hogy mi történt. Esetleg megsérült valami a letöltés során ? Két dolgot tudok javasolni.

1. Először futtasd le a programs\others\egyeb\default mappából a default.exe-t. (Ez kitöröl a registryből mindent, amit az si irt bele), majd töröld le az si-t a gépről. Próbáld meg újra letölteni a dolgot, és elölről elkezdeni. Ideírom neked a direkt linkeket:

2. Ha így sem megy, akkor szívesen ránézek a gépedre, amennyiben fővárosi vagy, vagy erre jársz. Ebben az esetben küldj egy elérhetőséget privát üzenetben, és a jövő hétre megbeszélünk egy találkozót.

Sajnos több tippem nincs.

Igi074

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: December 25, 2011, 11:59:51 am »
Helló!
Tegnap letöröltem a PNA-ról, majd a számítógépről a PresidentFlash-be bontottam ki. Ekkor megjelent a készülek kiválasztás, ott kiválasztottam a 950BTHD-t, ezután megint azt írta ki, hogy válasszak felületet 800x480, vagy 480x272, ezt egy legördülős ablakban nyitja meg, de hiába választom ki a 800x480-ast és "ok"-zom le akkor is csak egy újabb figyelmeztetés jön elő, hogy válasszak felületet és nem enged tovább.

A 4 device.in file pedig úgy van, hogy nem egy mappában, hanem ha belépsz a "devices" mappába ott látod a 800x480-as és a 480x272-es mappákat és ezeken belül van 1-1 device.ini file, ill. 1-1 device.ini txt file.
Ha visszalépek a főmappába ott nem találok device.ini file-t.

Viszont az az érdekes. hogy ha a "navi elérési" útban az SI valamelyik alprogramját adom meg és azt indítom el akkor az minden akadály nélkül elindul, akár a játék, akár a media program. Viszont ha ezek bármelyikről kilépek újra feldobja a felület kiválasztós ablakot.
Nagyon tetszik a felület ezért szertném kipróbálni, ha tudsz megoldást azt megköszönöm.

Üdv: Igi074

Nem elérhető DM43

• Globál Moderátor
  • *
  • Thank You
    • BlueDragonWarez
« Válasz #9 Dátum: December 24, 2011, 03:48:38 pm »
Ne haragudj, de én ezt továbbra sem értem. Fizikai lehetetlenség, hogy több darab, azonos nevű file legyen egy könyvtárban. ilyen a windows rendszerben (a pna-d is ilyen) egyszerűen nem lehet.

Igi074

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: December 24, 2011, 01:43:35 pm »
Helló!
Köszönöm szépen a tippet, megpróbálom újra felrakni.
Úgy van 4 devine.ini file, hogy mind a 800x480-ban is kétszer fodul elő, és a 480x272-ben is, 1-1 ..in, és 1-1 ..in txt.

Én a készülék belső memóriájába másoltam fel, a számítógépemre bontottam ki és onnan raktam fel.
Most megpróbálom a gps-re kibontani.

Annak pedig nagyon ürölök, hogy készítesz olyan verziót is amieben már bene lesz a 96BTHD is.

Köszönöm a munkád.

Üdv: Igi074